اداره کل فرهنگی و هنری
08/16 1396

آبان ماه از نگاه مسئولان آموزش و پرورش؛ راهپیمایی روز دانش آموز؛ از استکبارستیزی تا ارتقای آگاهی اجتماعی

به گزارش خبرنگار پانا؛ مراسم بزرگداشت روز دانش آموز با حضور مسئولان کشوری و آموزش و پرورش و جمعی از دانش آموزان تشکلهای مختلف صبح امروز به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد.در این مراسم که نشانی از روحیه استکبارستیزی جامعه بوده هر کدام از مسئولان آموزش و پرورش در گفت و گو با پانا پیام هایی را به مناسبت این روز و بزرگداشت مقام دانش آموز داشتند.سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش گفت: 13 ابان نماد استکبارستیزی و مبارزه با ظلم است.حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بیان کرد: 13 آبان روز خاطره ها است؛ خاطره شکست خوردن امریکا و مزدورانش و روز خاطره اعتلای ملت محسوب می­ شود.
علی عراقی معاون مدیرکل امور فرهنگی افزود: 13 آبان نماد استکبارستیزی دانش آموزان است و آشناشدن آنها با جنایات امریکا در سنوات قبل و بعد از انقلاب است.محمود علیگو قائم مقام سازمان دانش آموزی اظهار کرد: امروز 13 ابان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی است و دانش آموزان در عرصه های مختلف اجتماعی ،فرهنگی و اقتصادی که تهدید می شویم باید بصیرت داشته باشند تا از این عرصه ها صیانت کنند.
اردشیر دهقانی معاون اردوهای پیشتازان گفت: 13 ابان روز مبارزه با استکبار است و مرگ بر امریکا نماد عدم سازش و مبارزه با استکبار است. روزی است که جوانان ما می توانند با تمام وجود مرگ بر امریکا را فریاد بزنند.
مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: روز 13 آبان یکی از نمادهای تربیت انقلابی دانش آموزان است تربیت انقلابی پیشران سایر تربیت هایی است که در آموزش و پرورش آن را دنبال می کنیم. اگر به دنبال تربیت جامع و متوازن هستیم معمولا یکی از عوامل پیشران سایر تربیت ها است یعنی ابعاد تربیت عبادی، تمدن سازی و اخلاق اجتماعی با پیشران برنامه های انقلابی تحقق یابد. برنامه هایی مانند 13 ابان و اردوی راهیان نور نماد تربیت انقلابی است و امیدواریم که دانش آموزان بتوانند از این فرصتها نهایت استفاده را ببرند.
اسفندیار چهاربند رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: روز 13 ابان روز استقلال کشور و امید به دانش آموزان برای حفظ این استقلال است.علی زرافشان معاون آموزش متوسطه عنوان کرد: روز 13 آبان روز استکبارستیزی دانش آموزان محسوب می شود.شاپور محمدزاده مدیرکل دفتر وزارتی گفت: روز 13 آبان یوم الله بوده و نشان دهنده این است که مردم هرچه فریاد دارند باید بر سر امریکا بکشند زیرا در سنوات بعد از انقلاب نزدیک به 4 دهه است که با ایران دشمنی می کند بنابراین امروز روز خوبی برای فریاد بر سر امریکاست.
قربانعلی افشانی مدیرکل متوسطه دوم بیان کرد: روز 13 آبان نماد استکبارستیزی دانش آموزان روز واقعه دانش اموز و دانشجو در مبارزه با استکبار و ظلم است.مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: روز 13 آبان روز مقاومت و شکستن هیبت امریکا در سطح جهان توسط دانشجویان مسلمان ایرانی است.مجتبی زینی وند رئیس سازمان و مدارس غیردولتی افزود: روز 13 آبان نشانه رشد معنوی، بلوغ فکری و علمی دانش آموز در دفاع از ارزشهای اسلام و انقلاب است. امروزه دانش آموزان ما این نکته را می دانند که همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مهمترین وظیفه همه ما دفاع از کیان، ارزشهای و آرمان های بنیادین نظام است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت